چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

تفاهم نامه همکاری معاونت اجتماعی وزارت بهداشت با دانشگاه علوم بهزیستی منعقد می شود

   معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با حضور در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و در نشست با دکتر " امیرمسعود عرب " رئیس این دانشگاه ، انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین را در برنامه های مشترک قرار داد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر " سیدمحمد هادی ایازی " در این نشست همچنین از تدوین سند " اجتماعی کردن سلامت " در معاونت های اجتماعی دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد که دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز با توجه به ماموریت های خاص خود و نیازهای جامعه ، نسبت به تهیه سند اجتماعی کردن سلامت به عنوان نقشه جامع در این حوزه ، اقدام خواهد کرد.

    بگفته دکتر ایازی ، تدوین سند "اجتماعی کردن سلامت " با هدف  " تهیه برنامه جامع و نقشه اجتماعی سلامت کشور " از سوی معاونت امور اجتماعی این وزارت به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شده است که با توجه به ماموریت های دانشگاه های علوم پزشکی و بویژه نیازهای منطقه ای و آمایش سرزمین هریک از دانشگاه ها ، دارای تفاوت هایی با یکدیگر خواهند داشت و لذا وزارت بهداشت با ابلاغ این برنامه به تمامی دانشگاه های علوم پزشکی و تحت پوشش این وزارت ، در پی دریافت نقطه نظرها و نیازهای هر منطقه از کشور در این حوزه می باشد.

    رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز با اشاره به اینکه این دانشگاه بیش از دیگر دانشگاه های علوم پزشکی تحت پوشش وزارت بهداشت ، بر حوزه رفاه و سلامت اجتماعی تمرکز دارد و در این حوزه بعنوان ستاد تولید محتوا عمل می کند، گفت که دانشگاه علوم بهزیستی  این برنامه را در دستور کار قرار می دهد و با هم اندیشی تمامی مسئولان و مدیران بخش های مختلف دانشگاه ، نسبت به تهیه این سند اقدام خواهد کرد.

    دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با 22 گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات در سه حوزه سلامت (رفاه و سلامت اجتماعی ، سلامت روانی و توانبخشی ) نسبت به تربیت نیروی متخصص در رشته های تخصصی این سه حوزه سلامت همچون " روانپزشکی ، روانشناسی ، پرستاری توانبخشی ، مددکاری اجتماعی ، مشاوره و روانشناسی بالینی ، مدیریت رفاه و سلامت اجتماعی ، فیزیوتراپی ، کاردرمانی ، ارتوپدی فنی ، ارگونومی ، گفتاردرمانی ، سالمندشناسی ، رشد و پرورش کودکان پیش از دبستان ، سلامت در حوادث و بلایا و ... "  اقدام می کند.

    این دانشگاه منحصربفرد، در برخی از رشته ها ، تنها برگزارکننده دوره های تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری آنها در کشور و حتی کشورهای خاورمیانه است و در برخی از رشته ها نیز اولین برگزارکننده دوره های تحصیلات تکمیلی آنها در کشور می باشد.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

 


١٣:١٥ - چهارشنبه ١٠ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٣٩٠    /    تعداد نمایش : ٢١٥٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج