چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

بیمارستان توانبخشی "رفیده" ، امسال نیز گواهینامه درجه یک اعتباربخشی وزارت بهداشت را دریافت کرد

   بیمارستان توانبخشی " رفیده " وابسته به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، برای سومین سال متوالی، گواهینامه درجه یک اعتباربخشی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی را در میان بیمارستانهای کشور، دریافت کرد.

    دکتر " فریدون لایقی " رئیس بیمارستان توانبخشی "رفیده" درباره ارزیابی وزارت بهداشت به خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همه ساله، شاخص هایی را در زمینه امور مختلف تمامی بیمارستانهای سطح کشور ارزیابی، و بیمارستان ها را از نظر کمی و کیفی درجه بندی می کند که امسال نیز نسل سوم  ارزیابی اعتباربخشی بیمارستان های کشور توسط ارزیابان ارشد وزارتخانه با هدف " افزایش ایمنی بیماران در بیمارستانها و بهبود کیفیت مستمر خدمات درمانی و توانبخشی " انجام شد و بیمارستانها براساس جمع امتیازات کسب کرده، درجه بندی شدند.

    وی با اشاره به اینکه بیمارستان توانبخشی " رفیده " امتیاز 70/41 را در این ارزشیابی کسب کرده است ، افزود: این بیمارستان در ارزیابی های اعتباربخشی سه سال پیش ، گواهینامه درجه سه دریافت کرده بود، اما با توسعه بخش ها و امکانات، تجهیز بیمارستان با جدیدترین و تخصصی ترین وسایل توانبخشی و تکمیل نیروی متخصص در بخش های مختلف، درجه بیمارستان رفیده به یک ارتقا یافت و همچنان با تلاش تمامی کادر درمانی و پشتیبانی بیمارستان که با انگیزه و عشق فعالیت می کنند، این سطح از کیفیت حفظ شد و همچنان امسال نیز گواهینامه درجه یک را دریافت کرد.

    وی تاکید کرد که سطح بالای کیفیت ارائه خدمات و امکانات تخصصی در بیمارستان توانبخشی رفیده با همت و عزم جمعی تمامی مدیران ، متخصصان و کارشناسان این بیمارستان که دلسوزانه و بصورت شبانه روز فعالیت می کنند، بدست آمده و برای حفظ آن ، تلاش می کنند.

    " سیدمهدی محسن زاده " مدیر بیمارستان توانبخشی " رفیده " نیز در خصوص شاخص های ارزیابی شده و چگونگی کسب درجه یک توسط این بیمارستان، اظهار داشت: بیمارستان توانبخشی رفیده در ارزشیابی انجام شده توسط  وزارت بهداشت ، از نظر "مدارک پزشکی" 90 درصد امتیاز که بالاترین رتبه بیمارستان بوده ، کسب کرد و همچنین بلحاظ شاخص های "هتلینگ" 82 درصد ، شاخص " تسهیلات و حمایت از گیرندگان خدمت " 81 درصد ، از نظر شاخص " بهداشت محیط " 78 درصد، "مراقبت های درمانی و پرستاری" 73 درصد، و از نظر شاخص " ایمنی بیمار"  64/25 درصد  امتیاز لازم را کسب کرده است.

     مدیر بیمارستان رفیده افزود: ارزیابی بیمارستانهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بهمن ماه سال گذشته (95) آغاز ، و در سوم خردادماه سالجاری (96) پایان یافت.

    گفتنی است ، با توجه به تجربه ارزشمند بیمارستان توانبخشی رفیده در ارتقای شاخص های اعتباربخشی بیمارستانی ، مدیر بیمارستان و سه تن از مدیران و کارشناسان دیگر ، برای ارزیابی شاخص های اعتباربخشی بیمارستانهای تحت پوشش وزارت بهداشت مامور شدند.

   بيمارستان توانبخشي "رفيده " در منطقه قيطريه تهران واقع شده و بعنوان اولين بيمارستان توانبخشي ايران ، با تجهيزات مدرن توانبخشی از سال 1383 شروع به كار كرده است. تا كنون چند كلينيك تخصصی منحصر به فرد از جمله كلينيك توانبخشي اعصاب، سالمندان، بيماري صرع و ام اس، رواني رفتاري كودكان و اختلالات ذهني در كودكان در آن تاسیس شده و مشغول به فعاليت مي باشند.

    اين مركز با تيم کامل توانبخشي تخصصي متشكل از اعضای هيات علمي دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي در تخصص هاي مختلف اعم از پزشكان متخصص داخلي مغز و اعصاب، اعصاب و روان، طب فيزيكي و توانبخشي، سالمندي، داخلي گوارش و ريه، داخلي قلب و عروق، طب كار، جراح مفاصل و استخوان (ارتوپدي) و بيماري هاي اطفال و كارشناسان مجرب توانبخشي همچون رشته های فيزيوتراپي،‌ كاردرماني، گفتاردرماني،‌ پرستاري، روانشناسي و مددكاري اجتماعي، مشاوره و روان درماني به صورت كار گروهي براي اولين بار در سطح كشور در مرحله تحت حاد در حال ارائه خدمت به توان خواهان مي باشد.

    بيماران مبتلا به انواع بيماريهاي مزمن نورولو‍ژيكي و اعصاب و روان در سنین گوناگون شامل كودكان در سنین دو تا 12 سال و بزرگسالان 18 سال به بالا و سالمندان از 50 سال به بالا مي توانند جهت  درمان اختلالات ناتوان كننده خويش با مراجعه به اين مركز از خدمات متنوع توانبخشي آن بهره مند شوند.

    اين مركز علاوه بر امکانات ارائه خدمات درمانی و توانبخشی ، به دلیل برخورداری از امکانات پژوهشي و نعمت حضور اساتيد برجسته علوم پزشكي ، پيراپزشكي و توانبخشي ، و تجهيزات تشخيصي و درماني مناسب و به روز دنيا ، محل آموزش تخصصی دانشجويان رشته هاي توانبخشي به صورت عملي و باليني با حضور اساتيد مربوطه می باشد كه برنامه آموزشي ارائه شده در هر بخش از اين مركز به تفكيك در همان قسمت اعلام می شود.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


١٣:٤٠ - چهارشنبه ١٤ تير ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٠٩    /    تعداد نمایش : ١٢٤٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج