چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

پیشنهادهای رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی درخصوص دانش آموختگان دکتری پژوهشی

   رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی امروز (شنبه) در دومین جشنواره " دانش آموختگان دکترای پژوهشی دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور "ضمن خیرمقدم به 104 دانش آموخته این دوره از دکترای پژوهشی کشور، پیشنهادهایی را در ارتباط با این فارغ التحصیلان ، به معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارائه داد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر" حمیدرضا خرم خورشید " در این مراسم که معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و مدیران این معاونت حضور داشتند، گفت: امیدواریم اختیارات دانشگاهها و اساتید دانشگاههای علوم پزشکی در ارتباط با این دانشجویان افزایش یابد.

    وی افزود: می توان این دانشجویان را از طریق سمینارها و کرس های مختلف با مراکز آموزشی و پژوهشی و همچنین شرکت های دانش بنیان و شرکت های صنعتی آشنا کرد و با همکاری دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت ، نسبت به جذب این افراد بعد از فارغ التحصیلی در بازار کار اقدام کرد.

    رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت و درمان طی سالهای اخیر، اظهارداشت: در این مدت بنظر می آمد که امور پژوهشی به نوعی مغفول مانده ، که می طلبد معاونان تحقیقات و آموزش در وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی بیشتر به این مهم توجه داشته باشند.

   دکتر خرم خورشید سپس ضمن معرفی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، از پیشرفت های حوزه پژوهش این دانشگاه که با حمایت معاونت پژوهشی وزارت بهداشت امکان پذیر شده است، سخن گفت.

    بگفته وی ، تعداد مقالات اسکوپوس شده در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از 12 مقاله در سال 1392 ، به 111 مقاله در سال 1395 رسید و تعداد مقالات ISI  شده این دانشگاه از 99 مقاله در سال 1392 ، به 204 مقاله در سال 1395 رسیده است.

   وی با اشاره به افزایش اعتبارات پژوهشی دانشگاه علوم بهزیستی طی سالهای اخیر، گفت: طی سال 92، حدود یک میلیارد تومان میزان اعتبار بخش پژوهشی بود درصورتی که این رقم در سال 1395 ، به حدود شش میلیارد و 700 میلیون تومان افزایش یافت، ضمن آنکه جذب گرنت در سال 92 ، حدود 198 میلیون و 700 هزار تومان بود که در سال 1395 ، به 380 میلیون تومان رسید.

    رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، به فعالیت های مهم معاونت تحقیقات این دانشگاه اشاره کرد و افزود: " برگزاری اولین همایش فناوری ، تاسیس مراکز تحقیقاتی سلامت در حوادث و سایکوز ، جذب بودجه پژوهشی بابت مراکز تحقیقات خارج از سقف اعتباری بصورت RFP ، راه اندازی HSR   با مشارکت مسئولان مراکز و بیمارستانهای تابعه ، راه اندازی شورای فناوری، نمایه شدن مجله IRJ در اسکوپوس ، برگزاری دوره فلوشیپ تحقیق برای اعضای هیات علمی به مدت 288 ساعت " از جمله این فعالیت ها است.

    دکتر خرم خورشید همچنین " خرید بیش از 600 میلیون تومان طی سالهای 94 تا کنون در حوزه تخصصی توانبخشی سلامت اجتماعی و سلامت در حوادث بمنظور توسعه کتابخانه مرجع توانبخشی کشور ، جذب گرنت و شروع کهورت از میانسالی تا سالمندی در سال 95 توسط مرکز تحقیقات سالمندی و اجرای طرح کلان ملی تاسیس و راه اندازی مرکز ژنوم ایران (ایرانوم) با حمایت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و معاون پژوهشی وزارت بهداشت که تاکنون بالغ بر 10 میلیارد تومان هزینه شده است " را از دیگر فعالیت های انجام شده و برنامه های در دست اجرای دانشگاه علوم بهزیستی نام برد.

   گفتنی است ، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با 22 دپارتمان آموزشی و هشت مرکز تحقیقات در سه حوزه سلامت اجتماعی ، توانبخشی و سلامت روانی ، فعالیت می کند.

   این دانشگاه که در مجموعه دانشگاههای وابسته به وزارت بهداشت قرار دارد هم اکنون حدود یک هزار و 800 دانشجو شاغل به تحصیل دارد که 68 درصد آنان در تحصیلات تکمیلی مشغول می باشند، بطوری که سه تن از دانش آموختگان این دوره از دکتری پژوهشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز از جمله دانش آموختگان برگزیده ای می باشند که در دومین جشنواره این حوزه شرکت کرده اند.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

تهیه عکس : مظلومی


١٥:١٦ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٤٤    /    تعداد نمایش : ١٦٧٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج