چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت: تحول و نوآوری در آموزش پزشکی ضروری است

  قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در دومین جشنواره " دانش آموختگان دکترای پژوهشی دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور "که صبح امروز (شنبه) در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد، گفت: تحول و نوآوری در آموزش پزشکی ضروری است.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، دکتر " حمید اکبری " با نمایش اسلایدی از فعالیت های معاونت آموزشی در ارتباط با دانش آموختگان دکتری پژوهشی ، افزود: بیمارستانهای آموزشی ، مهمترین بستر تحول آموزش عالی سلامت است که برای دستیابی به این اهداف ، نقشه راه تدوین شده است.

   وی اعلام کرد که هم اکنون  65 دانشگاه دولتی و 90 واحد آموزشی غیردولتی تحت پوشش وزارت بهداشت فعالیت می کنند که 190 هزار دانشجو در بخش دولتی و حدود 60 هزار دانشجو در واحدهای آموزشی غیردولتی مشغول به تحصیل هستند و 18 هزار عضو هیات علمی در دانشگاههای دولتی و دو هزار مدرس نیز در بخش آموزش غیردولتی ، فعالیت می کنند.

   قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت همچنین از رشد حدود سه برابری تعداد رشته های تحصیلات تکمیلی طی سالهای اخیر گفت که در مقایسه با کشورهای پیشرفته ، نیاز به تلاش بیشتری در این زمینه است ، ضمن آنکه از رشد تقریبی پنج برابری در تعداد دانشجویان طی سه ماهه اخیر نیز برخوردار بودیم.

    دکتر اکبری افزود: در تعداد محققان یک درصد برتر کشور رشد داشتیم و وضعیت کشور ما براساس تعداد مقالات ISI در منطقه ، در رده دوم بعد از کشور ترکیه قرار داریم که لزوم مراقبت در حفظ جایگاه کشورمان و ارتقای آن ، وظیفه دانش آموختگان دوره های دکتری پژوهشی دانشگاههای سراسر کشور است.

   وی به آمایش سرزمینی ، بعنوان راهبردی برای توسعه آموزش علوم پزشکی اشاره کرد و گفت : راه اندازی مرکز تحقیقات راهبردی آموزش علوم پزشکی و تدوین کتب مرجع  در همین راستا انجام شده ، ضمن اینکه اخیرا تاسیس مرکز ملی آموزش های مهارتی و حرفه ای به تصویب رسیده و بزودی برای دانش آموختگان علوم پزشکی شروع به فعالیت می کند.

   گفتنی است ، دومین جشنواره " دانش آموختگی دوره های دکتری پژوهشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور" امروز (شنبه) با حضور مسئولان وزارت بهداشت و با شرکت ۱۰۴ تن از دانش آموختگان برگزیده دکتری پژوهشی دانشگاههای تحت پوشش این وزارت ، به میزبانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در سالن اجتماعات شهید احمدی روشن این دانشگاه برگزار شد.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

تهیه عکس : مظلومی


١٦:١٨ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٤٦    /    تعداد نمایش : ١٦٤٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج