چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت ، توجه جدی به آموزش و تحقیق درعلوم مرتبط با توانبخشی را مورد تاکید قرار داد

   رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی امروز (چهارشنبه) در مراسم گشایش بیست و دومین کنگره کاردرمانی ایران که در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد، بر توجه جدی به آموزش و تحقیق در علوم مرتبط با توانبخشی تاکید کرد.

     به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر" سید علی حسینی " در جمع متخصصان ، کارشناسان و دانشجویان کاردرمانی و دیگر رشته های توانبخشی شرکت کننده در کنگره ، افزود: باید توجه جدی به آموزش و تحقیق در علوم مرتبط با توانبخشی در گذر از دانشگاه های کنونی و رسیدن به دانشگاه های نسل سوم و چهارم ، مدنظر باشد.

    وی تصریح کرد: چاره ای جز این نداریم که فرآیند و روندی که منجر به تولید دانش می شود را در خدمت رفاه جامعه و بهبود کیفیت زندگی ، بکار بگیریم. فارغ التحصیلان ما فقط بدنبال کسب مدرک دکتری و عنوان "هیات علمی " نباشند و دیدگاهشان به سمت و سوی تحقیق ، فناوری و پروژه هایی باشد که به دانش حرفه ای ما کمک کند.

    وی همچنین بعنوان رئیس بیست و دومین کنگره کاردرمانی ایران افزود: ما به وسایل کمک توانبخشی نیاز داریم و از متخصصان این حوزه انتظار است تا به ایده ای که چگونه می توان وسیله ای را طراحی کرد و به شکل انبوه ، در اختیار نیازمندان جامعه گذاشت و در نهایت به شکل گیری شرکت های دانش بنیان بیانجامد ، فکر کنند.

   دکترحسینی با اشاره به اینکه ما نمی توانیم مرجعیت توانبخشی در منطقه را داشته باشیم ولی وابسته به واردات تجهیزات آن باشیم، تاکید کرد: مبتکر و ایده پرداز باشیم و با برنامه ریزی ، ابزارسازی را هدف قرار بدهیم.

   وی ابراز امیدواری کرد که طی سه روز کار کنگره کاردرمانی ، کارشناسان و بخصوص دانشجویان بتوانند بیشترین بهره را از مباحث علمی و عملی ببرند و نقطه نظرهای خود را برای اعمال در کنگره های آتی ، منعکس کنند.

******

رئیس انجمن علمی کاردرمانی ایران:  17 شعبه این انجمن در سراسر کشور تاسیس شده و یا در شرف تاسیس است

    رئیس انجمن علمی کاردرمانی ایران  در مراسم گشایش کنگره کاردرمانی ایران گفت: 17 شعبه انجمن تاسیس شده و یا در شرف تاسیس در سراسر کشور است که با برگزاری کارگاه ها و برقراری ارتباط با مسئولان در شهرستانها ، به حل مشکلات در شهرهای مختلف و ارتقای صنفی همکاران کمک می کنند.

   دکتر" مهدی علیزاده " با تاکید بر ارتقای علمی و صنفی کاردرمانگران کشورمان بعنوان هدف و وظیفه انجمن علمی کاردرمانی ایران، به اهم فعالیت های انجمن پرداخت که فعالیت در زمینه بزرگداشت روز جهانی کاردرمانی از جمله آنها بود.

   دکتر علیزاده ، این فعالیت را در افزایش آگاهی عمومی نسبت به رشته کاردرمانی و نقش آن در سلامت جامعه موثر دانست.

    وی همچنین به تشکیل کمیته علمی انجمن کاردرمانی ایران اشاره کرد و گفت: این کمیته متشکل از اساتید، متخصصان و اعضای هیات علمی دانشکده ها و دانشگاه هاست تا با برگزاری کارگاه های آموزشی و تعیین محتوای علمی مطابق با نیاز جامعه ، به ارتقای این رشته کمک کند.

   وی ، نظارت و ارزیابی عملکرد گروه ها مطابق با استانداردهای فدراسیون جهانی کاردرمانی را از دیگر فعالیت های انجمن علمی کاردرمانی ایران ذکر کرد و در پایان نیز افزود، امیدوارم تمامی فعالیت ها با همکاری اعضای انجمن و حامیان آنان به ثمر برسد.

    گفتنی است ، بیست و دومین کنگره " کاردرمانی ایران "  از صبح امروز (چهارشنبه - هشتم آذرماه) به مدت سه روز به همت انجمن علمی کاردرمانی ایران و با همکاری گروه آموزشی کاردرمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این دانشگاه برگزار شده است.

   بیش از 20 شرکت تولیدکننده و واردکننده تجهیزات کمک توانبخشی ، پزشکی و ورزشی با برپایی غرفه در نمایشگاه جانبی این کنگره ، توانمندی خود در حوزه سلامت را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده اند.


انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

تهیه و تنظیم عکس: مظلومی ، قنبری

 


١١:٤٢ - چهارشنبه ٨ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١١٠٠٥    /    تعداد نمایش : ١٤١١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج