چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

معاون اجتماعی وزیر بهداشت: شبکه ملی توانبخشی ، پیام و صدای بیماران را به گوش مسئولان می رساند

«گالری تصاویر»

   معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی عصر روز چهارشنبه در مجمع عمومی شبکه ملی توانبخشی که با حضور مدیران سازمان های غیردولتی حوزه توانبخشی کشور در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد، گفت: شبکه ملی توانبخشی ، پیام و صدای بیماران را به گوش مسئولان می رساند.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، دکتر " ایازی " با اشاره به اهمیت موضوع " شنیدن صدای مردم " از نظر سازمان جهانی بهداشت و اختصاص بخشی از اجلاس وزرای بهداشت به این موضوع ، افزود: در ایران با استفاده از تجربه کشور تایلند، کانون های سلامت محله ها تشکیل شد و روند ارجاع امور از کانون ها تا مسئولان اصلی نظام بهداشت و درمان مشخص شده است و این نقش و رسالت رساندن صدای مردم به گوش مسئولان ، از طریق سازمان های غیردولتی و مردم نهاد باید پیگیری شود.

   وی تصریح کرد: خوشبختانه با تشکیل شبکه ها از جمله شبکه ملی توانبخشی ، یک هم افزایی ایجاد شده است که نیازهای بیماران بیشتر مطرح بشود و هر جایی که فرصتی برای طرح مسایل باشد ، شبکه توانبخشی نیز مطرح می شود.

   دکتر ایازی با تاکید بر مشارکت بین بخشی در گسترش خدمات توانبخشی در جامعه ، افزود: وزارت بهداشت در تعامل با سازمان بهزیستی ، وجهی از توانبخشی را که به درمان منجر می شود ، پیگیری می کند و بدنبال گرفتن اختیارات و وظایف این سازمان نیست .

   معاون وزیر بهداشت به اعضای هیات مدیره شبکه ملی توانبخشی توصیه کرد: جلساتی را با دیگر معاونان وزارت بهداشت داشته باشید و با ارائه گزارش از وضعیت هر بخش ، به تصمیم گیری مسئولان کمک کنید ، می توانید با رئیس جمعیت هلال احمر نشستی داشته باشید و نظر مشورتی به ایشان بدهید .

   وی افزود: هر چند که خیلی از انجمن ها با مسئولان ارتباط دارند اما این ارتباط اگر از طریق شبکه ملی توانبخشی باشد ، تاثیرگذاری آن بیشتر خواهد بود.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

 


١٠:٣٨ - پنج شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١١٩٨٢    /    تعداد نمایش : ١٤٤٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج