چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

مدیرکل دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت بر هم افزایی پتانسیل های فناوری توانبخشی با محوریت دانشگاه علوم بهزیستی تاکید کرد

   مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و در نشست با رئیس این دانشگاه، بر هم افزایی پتانسیل های فناوری توانبخشی با مشارکت همه دانشکده های توانبخشی و سازمان های دولتی مرتبط و با محوریت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به عنوان قطب فناوری توانبخشی کشور تاکید کرد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر " حسین وطن پور" همچنین به تبیین ضرورت توسعه فناوری سلامت در کشور و نقش کلیدی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به عنوان قطب فناوری توانبخشی کشور، پرداخت و با بازدید از اسناد و نقشه های مرتبط با توسعه فناوری سلامت در این دانشگاه ، تسریع در فرآیند ساخت مرکز رشد دانشگاه و استقرار شرکت های دانش بنیان را ضروری دانست.

*****

    سپس، دکتر " امیرمسعود عرب لو دریچه " رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به بیان دیدگاه  و برنامه های دانشگاه در ضرورت حمایت از توسعه فناوری سلامت پرداخت و به برخی موفقیت های شرکت های دانش بنیان و فناوران مستقر در دانشگاه اشاره کرد.

    دکتر عرب با ارائه توضیحاتی در خصوص اعتبارات فناوری دانشگاه و روند اجرایی ساخت مرکز رشد و فعالیت های فناوری در دانشگاه، از حمایت های دفتر توسعه فناوری سلامت در ساخت ساختمان جدید مرکز رشد و آزمایشگاه مرجع تجهیزات توانبخشی کشور قدردانی کرد.

*****

   دکتر "سعید متولی زاده " معاون دفتر توسعه فناوری و رئیس اداره پشتیبانی، پایش و انتقال فناوری وزارت بهداشت نیز در این نشست، توضیحاتی در خصوص سیاست های وزارت بهداشت در خصوص نحوه توزیع اعتبار بیان داشت و بر همکاری دو نهاد در تسریع فرآیندهای زیرساختی توسعه فناوری تاکید کرد.

*****

    در ادامه این نشست، گزارشی از فعالیت های دو ماه گذشته دفتر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، توسط  مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه ارائه شد.

    دکتر" امیرسالار جعفرپیشه" در این گزارش ، به " تشکیل دفتر شتابدهی فناوری، کمیته فناوری دانشجوئی، تدوین آئین نامه های مرتبط با راه اندازی آزمایشگاه مرجع تجهیزات توانبخشی، تشکیل دفتر تبادل فناوری، برقراری ارتباط و تفاهم با سازمان بهزیستی، بنیاد شهید، جمعیت هلال احمر و انجمن های مرتبط، تکمیل اسناد فنی و نقشه ها و برگزاری مناقصه ساخت فاز 2 مرکز رشد، اجرایی کردن تفاهم نامه با شرکت شناسا به عنوان سرمایه گذار خطر پذیر در دانشگاه " بعنوان بخشی از فعالیت های دو ماه اخیر اشاره کرد.

    وی همچنین ، " تدوین تفاهم نامه با دانشگاه صنعتی شریف، برقراری ارتباط با اداره کل تجهیزات پزشکی و اخذ حمایت از پایان نامه ها، برقراری ارتباط با ستاد اقتصاد مقاومتی جهت حمایت از طرح های کارآفرین، برقراری ارتباط با اداره کل استاندارد جهت توسعه کمیته های فنی متناظر، برگزاری رویداد اینوتک سلامت 3، تدوین پیش نویس آئین نامه های کمیته ابداعات و اختراعات دانشگاه " را از دیگر فعالیت های انجام شده برشمرد.

    دکتر جعفرپیشه در ادامه ارائه گزارش خود از اقدامات دو ماه اخیر دفتر توسعه فناوری دانشگاه ، از  " پیگیری اخذ اعتبارات توسعه فناوری، پیگیری منابع مالی گذشته، هماهنگی جهت برگزاری استارت آپ تریگر با مشارکت دانشگاه صنعتی شریف، برگزاری مدرسه تابستانه فناوری، استقرار موقت شرکت های دانش بنیان و فناور، پیگیری قراردادهای فناوری، مشارکت در برگزاری رویداد ملی توسعه فناوری صندلی چرخدار، مشارکت در برگزاری نمایشگاه سالانه و کنفرانس توسعه فناوری تجهیزات توانبخشی " نیز گفت.

انتهای پیام /

تنظیم خبر: نعیمی پور

 


١٧:٣٠ - چهارشنبه ١٠ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٣٩٢    /    تعداد نمایش : ١١٥٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج