چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی دانشگاه :

سی و سومین شماره از دوره دوم مجموعه برگزيده مهمتـرين اخبار رسانه هاي همگاني منتشر شد

    روابط عمومی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، سی و سومین شماره از دوره دوم مجموعه " مهمترین اخبار رسانه های همگانی" مربوط  به سه حوزه سلامت (توانبخشی، سلامت روان، سلامت و رفاه اجتماعی) و حیطه های فعالیت این دانشگاه را منتشر کرد.

     به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، این مجموعه شامل مهمترین اخبار چهار خبرگزاری رسمی و معتبر کشور (ایرنا، ایسنا، فارس و مهر) طی یک هفته اخیر ( از ۲۵ آبان لغایت ۹ آذر ماه ۱۳۹۸ ) می باشد که با هدف " اطلاع رسانی، برای اعضای هیات علمی و دانشجویان این دانشگاه منتشر شده است و دیگر متخصصان، محققان و علاقه مندان به حوزه سلامت نیز می توانند از طریق لینک مربوطه که در ذیل این خبر قرار دارد، به این مجموعه دسترسی داشته باشند.

    این مجموعه خبری و اطلاع رسانی، هفته ای یکبار توسط کارشناسان روابط عمومی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهیه،و از طریق وب سایت دانشگاه، در اختیار مخاطبان قرار می گیرد.

    این مجموعه در پنج بخش " اخبار ویژه دانشگاه " و " اخبار حوزه های توانبخشی، فناوری سلامت، سلامت روانی، رفاه و سلامت اجتماعی مربوط به داخل کشور "، منتشر می شود.

   بخش اخبار ویژه دانشگاه "، شامل مهمترین اخبار تولیدی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی طی یک هفته اخیر می باشد.

    بخش " اخبار حوزه توانبخشی "، شامل مهمترین اخبار مربوط به حوزه " توانبخشی " در داخل کشور می باشد، ضمن آنکه اخبار مرتبط با حوزه " ژنتیک " نیز به دلیل ارتباط نزدیک تر با حوزه توانبخشی، در این بخش قرار دارند.

    بخش " اخبار حوزه فناوری سلامت " شامل مهمترین اخبار مربوط به فناوری های سه حوزه فعال در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی (توانبخشی، سلامت روان و سلامت اجتماعی) می باشد.

    بخش " اخبار حوزه سلامت روانی "، شامل مهمترین اخبار مربوط به حوزه " اعصاب و روان " است، و با توجه به اینکه "درمان اعتیاد " نیز در بخش سلامت روان دیده می شود، لذا هر مطلبی که به " اعتیاد " بعنوان "بیماری " بپردازد، در این بخش قرار می گیرد.

    بخش " اخبار حوزه رفاه و سلامت اجتماعی " در این مجموعه، شامل مهمترین اخبار مربوط به معضلات و آسیب های اجتماعی می شود، علاوه بر اینکه اخبار و مطالبی که به نوعی با سلامت اجتماعی مرتبط باشد مانند قوانین و تصمیماتی که برای اقشار کودکان، زنان، جوانان، سالمندان، پرستاران (اقشاری که با حیطه های فعالیت دانشگاه علوم بهزیستی مربوط  هستند) اتخاذ شود، در این بخش قرار می گیرند.

    اخبار مربوط به سیاست ها و تصمیمات کشوری در ارتباط با " اعتیاد" و یا  عوارض اجتماعی اعتیاد، از منظر سلامت اجتماعی دسته بندی شده و در این بخش قرار می گیرند.

    با توجه به فعالیت دانشگاه در حوزه " سلامت در حوادث و بلایا " و مدیریت بحران کشور، اخبار و مطالبی که مربوط به این حوزه باشد نیز  در بخش " اخبار رفاه و سلامت اجتماعی " قرار می گیرد.

    لازم به ذکر است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات، علاوه بر تربیت نیروی متخصص در رشته های خاص سه حوزه سلامت ( رفاه و سلامت اجتماعی ، سلامت روانی و توانبخشی ) همچون " مدیریت رفاه و سلامت اجتماعی، رشد و پرورش کودکان پیش از دبستان، مددکاری اجتماعی، مشاوره و روانشناسی، سلامت در حوادث و بلایا، کاردرمانی، فیزیوتراپی، گفتاردرمانی، ارتوپدی فنی، و همچنین روانپزشکی، روانشناسی بالینی، پرستاری توانبخشی و ... " ، در طراحی و اجرای پروژه های ملی و منطقه ای مشارکت دارد.

     این دانشگاه منحصربفرد که تحت نظارت وزارت بهداشت فعالیت می کند، در برخی از رشته ها، بعنوان تنها برگزارکننده ، و در برخی از آنها نیز بعنوان اولین برگزارکننده دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) در داخل و خارج از کشور شناخته شده است.

      ** برای دریافت فایل  سی و سومین شماره از دوره دوم مجموعه اخبار برگزیده رسانه های همگانی " از لینک درج شده در ذیل این خبر استفاده بفرمایید.دانلود فايل : اخبار برگزیده رسانه های همگانی - دوره دوم - شماره سی و سوم ( 2046KB )


٢٢:١٠ - يکشنبه ١٠ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ١٥٦١٢    /    تعداد نمایش : ٣٢٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج