چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

سومین سمینار استانی "مداخله زودهنگام خانواده محور برای کودکان ناشنوا/ کم شنوا " در شهر قم برگزار شد

   سومین سمینار استانی "مداخله زودهنگام خانواده محور برای کودکان ناشنوا/ کم شنوا "  روز پنجشنبه (21 دی ماه) به همت کمیته مطالعات ناشنوایی / کم شنوایی مرکز تحقیقات توانبخشی اعصاب اطفال و معاونت پژوهشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و با همکاری انجمن علمی شنوایی شناسی ایران بویژه شعبه استان قم در سالن نظام پزشکی شهر قم برگزار شد.

   به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در این سمینار یک روزه ، تمامی شنوایی شناسان استان قم ، همچنین شنوایی شناسان از استان های مجاور حضور داشتند و 12 سخنرانی با موضوع هایی از جنبه های مختلف مداخلات زودهنگام خانواده محور برای کودکان ناشنوا و کم شنوا ارائه شد.

   پنل تخصصی با موضوع مشکلات منطقه ای و استانی در خصوص تشخیص و مداخله زودهنگام و موانع و محدودیت های موجود و نیل به راهکارهای کاربردی نیز در آخرین جلسه سمینار برگزار شد.

   این گزارش همچنین حاکیست ، مسئولان مراکز "سحر " (وابسته به سازمان بهزیستی) و  " بزرگمهر " دو مرکز ویژه توانبخشی کودکان کم شنوا و ناشنوا ، در این سمینار حضور داشتند و از موفقیت های کودکان کم شنوا و همچنین موانع و محدودیت های موجود در دستیابی آنان به موفقیت های بیشتر ، سخن گفتند.

    شرکت "شایادرمان " تولیدکننده تجهیزات شنوایی شناسی ، نیز بعنوان پشتیبان مالی این برنامه ، طی دو سخنرانی ، اطلاعات مربوط به آخرین فناوری های روز در حوزه تجهیزات شنوایی کودکان را به شرکت کنندگان ارائه نمود.

    گفتنی است ، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با 22 گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات تحت نظارت وزارت بهداشت ، در سه حوزه سلامت (سلامت و رفاه اجتماعی ، سلامت روانی و توانبخشی) نسبت به آموزش و تربیت نیروی متخصص و همچنین اجرای طرح های پژوهشی کشوری و منطقه ای اقدام می کند.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


٢٠:٤٥ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١١٢٣٠    /    تعداد نمایش : ١٠٢٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج