چاپ        ارسال به دوست

41 طرح تحقیقاتی پیشنهادی درجلسه شورای پژوهش بررسی و تصویب شد

شورای پژوهشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، 41 طرح تحقیقاتی پیشنهادی را  مورد بررسی و تصویب کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، شورای پژوهشی دانشگاه به ریاست دکتر امیر مسعود عرب، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه و با حضور اعضا در سالن  اجتماعات ریاست به منظور "بررسی چالش‌ها و مشکلات حوزه پژوهش و همچنین بررسی طرح‌های پژوهشی" تشکیل جلسه داد.

دکتر عرب در این جلسه به بیان اولویت‌های پژوهشی دانشگاه اشاره کرد و گفت: روان‌سازی فعالیت‌های پژوهشی، تعیین کاربست‌های پژوهشی، ترسیم خط سیر فعالیت‌های پژوهشی مراکز تحقیقاتی و گروه‌های آموزشی و انجام فعالیت‌های تحقیقاتی هدف‌مند در راستای رسالت دانشگاه که کسب مرجعیت علمی و تولید علم و پاسخگویی به نیازهای مردم و برنامه ریزان است، از مهم‌ترین اهداف و اولویت‌های پژوهشی دانشگاه بشمار می‌رود.

وی با اشاره به اهداف و رسالت دانشگاه در سه حوزه توانبخشی،سلامت اجتماعی و سلامت روان افزود: اخلاق در پژوهش و تولیدات علمی  اهمیت بالایی دارد. طرح های پژوهشی باید اولویت بندی شوند.

در ادامه دکتر یادگاری درباره فرآیندهای تصویب طرح‌های پژوهشی توضیحاتی ارائه داد و اهمیت جایگاه اخلاق در پژوهش را در پژوهش و تولیدات علمی متذکر شد.

 دکتر خانکه نیز در خصوص جذب پژوهانه‌ها (گرنت‌ها) از ارگان‌ها پیشنهادهایی مطرح کرد و واگذاری پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی را به پژوهش مفید و موثر دانست.

دکتر فلاحی نیز در خصوص برگزاری کارگاه‌های مهارت‌های جذب گرنت از سازمان‌های بین المللی، استفاده از پتانسیل داخلی دانشگاه، همکاری بین مراکز تحقیقات و گروههای آموزشی و اهمیت به "تحقیق مبتنی بر جامعه" پیشنهادهایی را مطرح کرد.

در ادامه جلسه دکتر مروئه وامقی نیز ضمن بیان اهمیت چالش‌های حوزه سلامت اجتماعی، جذب نیروهای استانی و اهمیت به مراکز نوپا را خواستار شد.

دکتر نجم‌آبادی حرکت بر مبنای سیاست‌های پیشرفت علم در دنیا و جذب اعضای هیات علمی مناسب را مورد تاکید قرار داد و تعیین استراتژی کلی تحقیقات، عدالت، شفاف سازی و افزایش کیفیت تحقیقات را از اولویت‌های مهم پژوهشی برشمرد.    

دکتر ساجدی و دکتر بیگلریان نیز افزایش مخاطبین فلوشیپ پژوهش و اصلاح چک لیست های ارزشیابی را از نکات قابل بحث دانستند.

در این جلسه تعداد 41 طرح تحقیقاتی پیشنهادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب شورای پژوهش دانشگاه رسید.  

 

 تهیه و تنظیم خبر: پیرهادی


١٩:٠٥ - يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ١١٥٣٧    /    تعداد نمایش : ١١١٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج