چاپ        ارسال به دوست

در راستای ارائه خدمات " جامعه محور ":

ارائه خدمات رایگان از سوی دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی به مددجویان دچار ضایعه نخاعی

گالری تصاویر

     خدمات توانبخشی، سلامت روانی و سلامت اجتماعی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در قالب خدمات " جامعه محور " بصورت رایگان و توسط  خیریه سیار جمعی از دانشجویان و اعضای هیات علمی این دانشگاه  با نام " دستان توانبخش "، به 50 نیازمند دچار ضایعه نخاعی در تهران و اسلامشهر ارائه شد.

     به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در مرحله اول، جمعی از دانشجویان مقاطع مختلف حوزه های توانبخشی، سلامت روان و سلامت اجتماعی دانشگاه علوم بهزیستی با همراهی چند تن از اعضای هیات علمی و مدیران این دانشگاه و با پشتیبانی خیران موقوفه نظام مافی و سازمان بهزیستی کشور، از نزدیک با وضعیت زندگی 50 نیازمند دارای ضایعه نخاعی، آشنا شده و به ارزیابی های جسمی، روانی، اجتماعی و حرفه ای مددجویان پرداختند.

    ضمن نیازسنجی های تخصصی، بسته اقلام بهداشتی مورد نیاز این مددجویان (به ارزش حدودی یک میلیون تومان) که توسط خیران موقوفه نظام مافی تهیه شده بود، نیز به آنان اهدا شد.

   اعضای خیریه سیار " دستان توانبخش "،  پس از نیازسنجی و بررسی های تخصصی و توانبخشی افراد دچار ضایعه نخاعی، در نظر دارند تا در مراحل بعدی،  با اعزام کارشناسان و متخصصان کاردرمانی، فیزیوتراپی، روانشناسی، مددکاری ‌و پرستاری توانبخشی  به محل سکونت مددجویان، در جهت رفع بخشی از نیازهای درمانی و بازگشت آنان به جامعه کمک کنند.

   این گزارش همچنین حاکیست که با توجه به شرایط هر یک از مددجویان و نیازهای تخصصی آنان، خدمات رایگان از سوی متخصصان و کارشناسان حوزه های مختلف توانبخشی به مددجویان و خانواده های آنان ارائه خواهد شد.

    گفتنی است؛ حرکت خیرخواهانه دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی که با همکاری و پشتیبانی معاونت فرهنگی – دانشجویی دانشگاه، خیران موقوفه نظام مافی و سازمان بهزیستی کشور اجرا می شود همچنان ادامه خواهد داشت و دانشجویان رشته های مختلف می توانند برای مشارکت در این فعالیت نیکوکارانه و هماهنگی با معاونت فرهنگی- دانشجویی دانشگاه، به این معاونت و کارشناس مربوطه " سرکار خانم میرزایی " مراجعه کنند.

    دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی تخصصی و هشت مرکز تحقیقات، به تعلیم و تربیت بیش از یک هزار و ۸۰۰ نیروی متخصص در رشته های خاص سه حوزه سلامت  ( رفاه و سلامت اجتماعی، سلامت روانی و توانبخشی ) مانند رشته های " گفتاردرمانی، کاردرمانی، ارتوپدی فنی، ارگونومی، فیزیوتراپی، مددکاری اجتماعی ، روانشناسی ، مشاوره خانواده، سالمند شناسی و همچنین روانپزشکی ، روانشناسی بالینی و پرستاری توانبخشی " می پردازد، که در برخی از  آنها به عنوان تنها برگزارکننده دوره های تحصیلات تکمیلی و phd ، و یا نخستین مجری دوره های تحصیلات تکمیلی در کشور و حتی کشورهای منطقه شناخته شده است.

   این دانشگاه، تحت نظارت وزارت بهداشت و از طریق دو بیمارستان فوق تخصصی و دو کلینیک تخصصی، انواع خدمات پزشکی – توانبخشی را به بیماران و نیازمندان ارائه می دهد.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

 


١٤:٥٦ - شنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١٤٢٩٢    /    تعداد نمایش : ١٠٢٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج