چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی؛

نشست هم اندیشی " قرآن شناسی " توسط بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

گالری تصاویر

   نشست " قرآن شناسی " از سلسله نشست های هم اندیشی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی روز سه شنبه در سالن حوزه ریاست این دانشگاه برگزار شد.

   به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، مباحث این جلسه  بعنوان  اولین نشست ماهانه هم اندیشی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه که با شرکت ریاست دانشگاه و جمعی از کارکنان، اعضای هیات علمی و دانشجویان برگزار شد، توسط حجت الاسلام و المسلمین دکتر" محمد افشاری " مسئول نمایندگی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ارائه شد.

    وی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان گفت: ماه رمضان ماه نزول کتاب خداست و کتب آسمانی نظیر تورات موسی، انجیل عیسی وصحف ادریس از همه مهم‌تر کتاب نورانی قرآن کریم در این ماه به پیامبران عرضه شده است که این مهم، اهمیت ماه مبارک رمضان و تلاوت آیات نورانی را دو چندان می کند.

    وی افزود: جامعیت قرآن، تحریف ناپذیری، هدایتگری، معجزه بودن اصل عبارات قرآن و موجود بودن اصل عبارات قرآن، بیانگر اهمیت این کتاب ونزول آن در ماه مبارک رمضان است.

   حجت الاسلام والمسلمین افشاری بیان کرد: تحریف کتب آسمانی ادیان دیگر موضوعی انکار ناپذیر است اما وجود آیات نورانی کتاب خدا و امکان دسترسی به آن، ونیزعدم تغییر آن در طی قرن ها ، بیانگر حقانیت و تحریف ناپذیری آن است.

   وی تصریح کرد: دستورالعمل سیر و سلوک معنوی امام خمینی(ره)  و بسیاری از عرفا نشان می دهد، تلاوت قرآن در ماه مبارک رمضان که ماه نزول کتاب خداست، موضوعیت دارد و نباید تلاوت به حاشیه برود اما متاسفانه در جامعه و خانواده کمتر تلاوت قرآن دیده می‌شود و این در صورتی است که خانواده‌ های مسیحی هفته ای  یک بار به سراغ کتاب آسمانی خود می‌روند و چند فراز را از آن مطالعه می کنند.

    وی در ادامه اظهارداشت:  نباید فراموش کنیم که همگی به غذای روحی و معنوی برای رشد و تکامل انسانیت نیاز داریم که این موضوع در قالب مادی به شکل ثواب عظیم  مطرح می‌شود و باید تلاوت قرآن و ثواب آن را در برنامه زندگی بگنجانیم.

   وی با اشاره به آیات و روایات و نگاه معصومین نسبت به فضیلت ماه مبارک رمضان، گفت: خداوند متعال میزبان ما در ماه رمضان است و ضیافتی  که بدون میزبان باشد، بدون معناست و  امیدوارم همگی بتوانیم در میهمانی ماه خدا بهترین بهره مندی را داشته باشیم.

    حجت الاسلام والمسلمین افشاری با اشاره به فرمایش امیرالمومنان (ع) گفت: اعمال برای پذیرفته شدن باید شرط صحت و شرط قبولی داشته باشند و نهایتاً مشخص نیست که اعمال مورد قبول بگیرد یا خیر، اما در ماه مبارک رمضان کارخیری که انجام می دهیم ، از جانب خدا مورد قبول قرار می گیرد.

    این کارشناس مذهبی افزود: باید تلاوت قرآن با توجه به مفاهیم بصورت روزانه در محل کار و زندگی  مد نظر ما باشد واگربدانیم  در جایی که قرآن تلاوت می شود فضای معنوی ایجاد شده و ملائکه حضور پیدا می کنن،د شاهد برکات  و ثمرات این مهم خواهیم بود.

    حاج آقا افشاری همچنین با اشاره به نگاه قرآن کریم به موضوعات گوناگون و اشاره به نگاه اسلام به زن اظهار کرد: شناخت حقیقی و دقیق مفاهیم قرآن می تواند بسیاری از شبهات در عرصه‌های گوناگون را مرتفع کند و بعنوان مثال،  توجه به آیه اول  سوره نساء و اشاره  به نفس واحد، بیانگر این است  که روح، جنسیت ندارد و نگاه  اسلام به زن ، یک نگاه ارزشی است اما در تورات تحریف شده ، شاهد نگاه منفی به زن هستیم .

   وی  افزود:  امیدواریم  با قرائت، تلاوت، تامل وتدبر درقرآن، شاهد آثار دنیوی و اخروی آن درجامعه، خانواده، دانشگاه ها و عرصه های گوناگون باشیم.

   گفتنی است، در بخش پایانی کارگاه، وب سایت  Porseman.com به عنوان محلی برای پاسخگویی به سئوال های اعتقادی، مشاوره، سیاسی، تاریخی و ...  و نیز کتاب " انیس الاعلام فی نصره الاسلام " نوشته محمدصادق فخرالاسلام ، در اثبات حقانیت اسلام و بطلان ادیان مسیحیت و یهودیت تحریف شده، معرفی شد.

این نشست با پرسش و پاسخ شرکت کنندگان به پایان رسید.

انتهای پیام/

تهیه خبر: گلرخ


١٤:١٥ - چهارشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١٤٣٣٣    /    تعداد نمایش : ١٠٢١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج