چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

اولین نشست مشترک مسئولان سرویس های مفدا دانشگاه های علوم پزشکی مناطق تهران والبرز مرکزی، در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

گالری تصاویر

   اولین نشست مشترک مدیران و دبیران سرویس های مفدا دانشگاه های علوم پزشکی مناطق تهران والبرز مرکزی، امروز (شنبه)، در سالن دکتر شاملو دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی برگزار شد.

   این نشست با حضور معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، مدیر دانشجویی این دانشگاه و مسئولان مفدا در ۸ دانشگاه علوم پزشکی " شهید بهشتی، ایران، علوم بهزیستی، قم، اراک، ساوه، قزوین و البرز (کرج) " برگزار شد.

  به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی؛ " عادل فندرسکی نژاد " دبیر شورای هماهنگی مفداهای کشور، در ابتدای این نشست و طی سخنانی گفت که نشست های منطقه ای مدیران از سال 96 و بصورت خودجوش در هر منطقه برگزار شد و از سال 97 با دستورالعمل مدیر روابط عمومی معاون فرهنگی – دانشجویی وزارت بهداشت، برگزاری هر نشست با مصوبه وزارت بهداشت امکانپذیر شد تا از نظم لازم و از موضوع های اساسی مربوط به فعالیت مفدا بعنوان دستورجلسه استفاده شود.

    وی افزود: در سال 98 ، پایش عملیاتی دانشگاه ها بعنوان یکی از برنامه های مفدا، برنامه ریزی شد که این گردهمایی، اولین نشست مشترک مدیران و دبیران سرویس های مفدا در دانشگاه های علوم پزشکی مناطق تهران و البرز مرکزی در این زمینه می باشد.

   وی به سیاست مفدا وزارت بهداشت در جذب نیروهای متخصص بعنوان دبیران حوزه تخصصی خود، اشاره کرد و گفت : هم اکنون نزدیک به 40 تن از دبیران سرویس های مختلف مفدا، از جمله متخصصان حوزه کاری خود هستند و تلاش خواهد شد تا همه مدیران یا دبیران مفدا در  64 دانشگاه علوم پزشکی کشور، افراد دارای تخصص در حوزه کاری مربوطه باشند.

   فندرسکی نژاد همچنین برگزاری کارگاه های توانمندسازی برای مسئولان و دبیران مفدای دانشگاه ها را از دیگر برنامه های مفدا وزارت بهداشت ذکر کرد و افزود: اولین دوره از کارگاه توانمندسازی، طی روزهای 30 و 31 شهریورماه برگزار خواهد شد.

   دبیر شورای هماهنگی مفداهای کشور، با اشاره به وجود پنج سرویس در هریک از مفداهای دانشگاه های علوم پزشکی و دبیرانی که باید این سرویس ها را هدایت گر باشند، از مدیران مفدا دانشگاه های مناطق تهران و البرز مرکزی خواست تا ضمن معرفی دبیران شرکت کننده در این نشست، درخصوص ساختار هیات تحریریه، چگونگی عملکرد و مسایل و مشکلات مفدای دانشگاه مربوطه، توضیح دهند.

   در ادامه این نشست، مدیران مفدا هشت دانشگاه علوم پزشکی مناطق تهران و البرز مرکزی ضمن معرفی دبیران همکار، به مسایل و مشکلات موجود پرداختند.

   در این بین، دبیر شورای هماهنگی مفداهای کشور نیز ضمن ارائه نقطه نظرها و راهنمایی در خصوص چگونگی بکارگیری دبیران سرویس ها، بر فراهم کردن امکان دسترسی دبیران به اتوماسیون خبری مفدا، تاکید کرد.

   گفتنی است؛ " شیوه سوژه یابی موضوعات رسانه ای، بررسی وضعیت پایگاه های خبری و اطلاع رسانی مفدا و بررسی فعالیت هیات تحریریه در شعب دانشگاهی مفدا " از جمله مباحث مورد نظر جهت بررسی و تبادل نظر در این گردهمایی است.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

 


١٢:١٢ - شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٨    /    عدد : ١٥٠٤٤    /    تعداد نمایش : ١٠٣٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج