چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

حمایت ریاست دانشگاه از برنامه های ورزش همگانی و ورزش تخصصی کارکنان / اعزام تیم های کارکنان به مسابقات کشوری از فردا (یکشنبه)

   رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، امروز (شنبه) در دیدار جمعی از بازیکنان ، مربیان تیم های شرکت کننده در المپیاد ورزشی کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی کشور و مسئولان واحدهای تربیت بدنی و رفاهی دانشگاه با ایشان ، از مسئول تربیت بدنی دانشگاه خواست تا برنامه های مربوط به تقویت ورزش همگانی و ورزش های تخصصی کارکنان را طراحی کرده و اعتبارات مورد نیاز را پیش بینی کند.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر" محمد کمالی " افزود: با تصویب برنامه های تدوین شده از سوی هیات رئیسه دانشگاه ، براساس برنامه ها می توانیم در زمینه ورزش همگانی سرمایه گذاری کاملی داشته باشیم و ورزش های تخصصی را نیز با توجه به پتانسیل هر یک از رشته ها و نقطه قوت آنها، سرمایه گذاری و اجرا کنیم.

    وی در ابتدای سخنانش ، بر ضرورت اجرای برنامه های ورزشی جهت  حفظ و تقویت سلامت جسمی و روانی افراد تاکید کرد و گفت: با توجه به کم تحرکی اکثریت افراد جامعه، وجود بیماری های مزمن و شرایط آلوده محیطی ، انجام برنامه های ورزشی بویژه برای افرادی که ساعات زیادی را به حالت نشسته هستند، ضروری است.

    وی همچنین افزود: مدیریت دانشگاه درهرمقطعی از زمان ، از کسب مقام تیم های ورزشی دانشگاه در مسابقات سراسری خوشحال می شود ولی اگر ورزش همگانی در میان کارکنان رواج پیدا کند ، یک کار ارزشمند انجام شده است و بعد از آن ، ورزش تخصصی و قهرمانی مطرح است .

   دکتر کمالی ضمن تشکر از کارکنان ورزشکار که در المپیادهای سال های گذشته ، مقام کسب کردند ، اظهارداشت: امسال با توجه به شرایط مالی دانشگاه ، لازم بود که وقفه ای در اعزام کارکنان دانشگاه به مسابقات کشوری ایجاد شود، اما تصمیم گرفته شد تا با همین اعتبارات اندک ، بتوانیم نام و پرچم دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی را در میان دیگر دانشگاه های علوم پزشکی بعنوان شرکت کننده این مسابقات داشته باشیم و ان شاالله برای سال آینده ، این وضعیت را به نوع مناسبی جبران خواهیم کرد.

   وی با تاکید مجدد برای تدوین برنامه های مربوط به ورزش همگانی و ورزش های تخصصی کارکنان افزود: در تدوین برنامه ها ، با توجه به شرایط کل کشور، مساله " صرفه جویی " را مدنظر داشته باشید و در عین حال ، شاید بتوان از برخی خیران برای پشتیبانی این برنامه ها کمک گرفت .

   وی در پایان سخنانش ، برای تیم های شرکت کننده در المپیاد ورزشی کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی کشور ، آرزوی موفقیت کرد و ادامه داد: ان شاالله ، با قوت در این مسابقات شرکت می کنید و مانند گذشته ، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی را سربلند خواهید کرد.

******

   پیش از سخنان رئیس دانشگاه ، "جواد تاره " مدیر پشتیبانی و رفاهی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، گزارش کوتاهی از روند شرکت تیم های ورزشی خواهران و برادران در مسابقات کشوری دانشگاه های علوم پزشکی طی دو سال گذشته و پیشرفت تیم های شرکت کننده در کسب مقام های کشوری ارائه داد.

   وی از مشکلات بخش ورزش دانشگاه نیز گفت: هزینه کل فعالیت های ورزشی در بخش کارمندی و دانشجویی دانشگاه ، کمتر از 60 میلیون تومان است ولی متاسفانه در پرداخت هزینه قرارداد مربیان دچار مشکل می شدیم ، ضمن آنکه برای برخی از رشته ها مانند " والیبال " ، مربی نداشتیم.

   وی همچنین بعنوان مسئول کاروان ورزشی امسال اعلام کرد که با پشتیبانی ریاست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، چهار تیم " والیبال ، فوتسال ، تنیس روی میز و دارت " کارکنان دانشگاه ، در مسابقات کشوری دانشگاه های علوم پزشکی شرکت می کنند که فردا (یکشنبه – 12 آذرماه) تیم های تنیس روی میز و فوتسال ، به این مسابقات اعزام می شوند و چهار روز بعد ، تیم های والیبال و دارت عازم محل برگزاری المپیاد ورزشی کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی کشور خواهند شد.

   تاره افزود: قرعه کشی تیم های شرکت کننده در این المپیاد ، فردا شب انجام خواهد شد که به عنوان نماینده دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی حضور خواهم داشت.

 ******

    در ادامه این نشست ، " یاسر طهماسبی " مسئول تربیت بدنی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، به شرایط خاص دانشگاه اشاره کرد و گفت طی یکی دو سال گذشته تلاش شد تا با کمترین امکانات ، بهترین نتیجه در بخش کارمندی و دانشجویی کسب شود و علاوه بر ارتقای سلامتی کارکنان و دانشجویان ،  دانشگاه در سطح ورزش دانشگاه های علوم پزشکی ، سربلند باشد.

    وی گلایه برخی از همکاران در چگونگی تشکیل تیم های ورزشی برای اعزام به مسابقات را نقل قول کرد و افزود: عده ای گلایه دارند که از افراد خاصی برای تشکیل تیم های شرکت کننده در مسابقات کشوری استفاده می شود و  این درحالی است که پیش از اعزام به این مسابقات ، مرحله انتخابی داریم و با نظر مربیان ، افراد انتخاب می شوند همانطور که برای تیم فوتسال کارکنان ، آقای " حیدریان " مربی فوتسال که دارای تجربه بین المللی است، در این خصوص نظر داده و نسبت به انتخاب بازیکنان اقدام کرده است.

    طهماسبی با درخواست از ریاست دانشگاه برای اختصاص بودجه مناسب به بخش ورزش دانشگاه ، تاکید کرد که اگر بودجه مشخصی به بخش ورزش دانشگاه اختصاص داده شود ، می توان با توجه به وجود افراد علاقه مند و مستعدی که در این بخش فعالیت می کنند و براساس ظرفیت های هر یک از رشته ها ، برنامه ریزی کرد.

******

     " حیدریان " بازیکن پیشکسوت و بین المللی فوتسال و مربی تیم فوتسال کارکنان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی که در این نشست حضور داشت ، در تکمیل بخشی از سخنان مسئول تربیت بدنی دانشگاه در مورد چگونگی انتخاب بازیکنان جهت تیم  اعزامی به مسابقات کشوری گفت:  بازیکنانی که انتخاب می شوند باید 80 تا 90 جلسه تمرین داشته باشند و شاید در میان کارکنان دانشگاه ، بازیکنان خوبی هم داشته باشیم ، اما در تمرین ها شرکت نکردند و لذا ، نمی توانیم این افراد را با یک جلسه تمرین ، به مسابقات ببریم. وگرنه برای مربی ، تفاوتی نمی کند که چه کسانی برای تیم اعزامی ، انتخاب شوند.

******

     چند تن از بازیکنان تیم های فوتسال ، دارت و تنیس روی میز  نیز که در این نشست شرکت کرده بودند در سخنان کوتاهی ، از ریاست دانشگاه ، حمایت بیشتر مالی ، پشتیبانی مستمر در طول سال از ورزش کارکنان و توجه به استفاده از مربیان خوب جهت ارتقا و رشد تیم های ورزشی را خواستند.

     دکتر " شلویری " نماینده معاونت توسعه نیروی انسانی نیز ضمن اشاره به پشتیبانی مالی و اجرایی از برنامه های ورزشی کارکنان دانشگاه طی دو سال اخیر، بر ایجاد انگیزه  در میان کارکنان جهت شرکت در برنامه های ورزشی تاکید کرد.

    لازم به ذکر است ،  ۳۳ تن از کارکنان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، از ۱۲ آذرماه جاری برای شرکت در المپیاد ورزشی کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور (ویژه آقایان)، به خزرآباد ساری اعزام می شوند.

    چهار تیم " والیبال ، فوتسال ، تنیس روی میز و دارت " ، در این مسابقات شرکت می کنند که تیم والیبال با ۱۱ بازیکن ، یک سرپرست و یک مربی ، تیم فوتسال با ۱۲ بازیکن ، یک سرپرست و یک مربی ، تیم دارت با شش بازیکن ، یک سرپرست و یک مربی و تیم تنیس روی میز نیز با چهار نفر بازیکن و همراهی یک سرپرست ، در این مسابقات شرکت خواهند کرد.

    اعضای تیم های شرکت کننده با نظر مربیان رشته های ورزشی و بصورت مشترک از میان کارکنان ورزشکار که در دانشگاه و مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی اشتغال دارند ، انتخاب شدند.

    اعزام کارکنان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به این المپیاد ، با حمایت مالی ریاست جدید دانشگاه ، به همت معاونت توسعه نیروی انسانی و با همکاری معاونت فرهنگی – دانشجویی دانشگاه ، انجام می شود.

    دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی کشور و تحت نظارت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی فعالیت می کند.

    کارکنان خانم این دانشگاه نیز در اردیبهشت ماه امسال در المپیاد ورزشی کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور (ویژه بانوان) شرکت کردند.


انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

 


١٥:٥٣ - شنبه ١١ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١١٠٢٠    /    تعداد نمایش : ١١٢٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج