صفحه اصلي > تاریخچه 
پنج شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٧
نرم افزار آموزش سما
  اتوماسیون اداری    
سیستم شعاع
سامانه حضور و غیاب
گروه های آموزشی
مراکز پژوهشی
مجلات علمی دانشگاه
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
تاریخچه
 

تاريخچه رشته

     همزمان با تشكيل وزارت رفاه اجتماعي  در نظام پيشين رشته آموزشي مديريت توانبخشي به سال 1353 از طريق دانشكده توانبخشي و رفاه اجتماعي ، زير نظر انجمن توانبخشي گشايش يافت . قبل از انقلاب چهار دوره آموزشي برگزار شد و تعدادي از داوطلبان موفق به اخذ دانشنامه فوق ليسانس (كارشناسي ارشد ) از موسسه فوق گرديدند .  تغييرات پس از انقلاب منجر به تعطيلي رشته شد و دوباره از سال 1379 با مجوز سازمان امور اداري و استخدامي كشور ، سازمان بهزيستي فرصت يافت اين رشته را بازگشايي نمايد و عملا" از سال 1377 نحوه گزينش دانشجو تغيير و در اختيار وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشكي قرار گرفت .

    تا كنون قريب 65 نفر از طريق دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي فارغ التحصيل شده اند . در سالهاي 1383 و 1384 نيز دانشكده علوم توانبخشي دانشگاه علوم پزشكي ايران نيز موفق به انتخاب دانشجو و تربيت آنها شده است

    طي 10 دوره تربيت دانشجو در دانشگاه بهزيستي و توانبخشي و 4 دوره در دانشكده توانبخشي دانشگاه علوم پزشكي ايران ، هيچگونه بازنگري در برنامه آموزشي رشته فوق الذكر انجام نيافته است . با توجه به زمينه گسترده استفاده از دانش آموختگان رشته كارشناسي ارشد مديريت توانبخشي در ستاد و مراكز توانبخشي سازمان بهزيستي كشور ، وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشكي ، سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور ، بنياد شهيد و امور ايثارگران ، هلال احمر جمهوري اسلامي و نيز مراكز خصوصي و ارائه خدمات توانبخشي و سازمان هاي غير دولتي معلولان ، تدوين برنامه آموزشي دوره كارشناسي ارشد توانبخشي ، متناسب با نياز هاي نو پديد ضروري به نظر مي رسد .

   پيشرفت دانش ، فن آوري و اصلاح شيوه و روشها ي مديريتي در آموزش رشته توانبخشي ايجاب مي كند كه برنامه هاي آموزشي رشته يادشده نيز متناسب با اين تغييرات ، متحول شده تا پاسخگوي نيازهاي افراد معلول و خانواده هايشان و جامعه باشد .

تعریف رشته  : 

 رشته كارشناسي ارشد مديريت توانبخشي (Master Of Rehabilitation management ) تركيبــي است از شاخه هاي علوم توانبخشي و مديريت كه فارغ التحصيلان اين رشته پس از پايان دوره دو ساله نظري و عملي و با ارائه پايان نامه ، هدايت و كارشناسي مؤثر وارائه خدمات مراكز ، مؤسسات و نهادهاي توانبخشي كشور در بخش هاي دولتي ، خصوصي و خيريه اي را به عهده خواهند گرفت.  

به اطلاع کلیه دانش آموختگان می رساند:
سایت سامانه دانش آموختگان دانشگاه علوم بهزیستی جهت اطلاع دانشجویان
 ١٥:٣ - 1397/08/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
انتصاب مدیر گروه
انتصاب سرکارخانم دکتر نیکتا حاتمی زاده به عنوان مدیر گروه مدیریت توانبخشی منصوب گردیدند.
 ١٠:١٩ - 1397/07/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
اطلاعیه انتخاب واحد دانشجویان
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6930
 بازدید امروز : 29
 کل بازدید : 473758
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.63