چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

رئیس جدید دانشگاه ، توجه بیشتر به " آموزش " را در اولویت برنامه های خود اعلام کرد

   رئیس جدید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی طی دو روز گذشته، در جریان ملاقات با هیات علمی گروه های مختلف آموزشی و با حضور در جمع اعضای هیات علمی هشت گروه آموزشی دیگر ، توجه بیشتر به " آموزش " را در اولویت برنامه های خود در دانشگاه عنوان کرد.

     به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، دکتر " محمد کمالی " که به تازگی با حکم وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، مسئولیت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی را بعهده دارد، طی هفته گذشته ، با حضور در گروه های آموزشی و ملاقات با مدیران گروه ها و اعضای هیات علمی هر گروه بطور جداگانه ، ضمن آشنایی بیشتر با آنان ، مستقیما نسبت به خواسته ها و نیازهای هر گروه آموزشی آگاهی یافت.

    وی در نشست های جداگانه  با مدیران و اساتید گروه های مشاوره ، ژنتیک ، شنوایی شناسی ، گفتار درمانی ، ارتز و پروتز ، علوم پایه ، معارف اسلامی و آمار، نقطه نظرات خود در باره وضعیت هر یک از رشته ها را مطرح کرده و به محورهای مورد نظر در برنامه های این دانشگاه اشاراتی داشت.

    دکتر کمالی تاکید کرد که همه هدفمان ، افزایش علم است و توجه بیش از اندازه به H.index  و افزایش پذیرش دانشجو ، عوامل بازدارنده برای افزایش علم هستند.

    وی ، پس از " آموزش " ، اولویت برنامه ها را بر بعد پژوهشی دانشگاه که جنبه کاربردی و رفع نیاز جامعه را مدنظر داشته باشد، اعلام کرده و افزود: ما باید با کمک یکدیگر، مرجعیت علمی دانشگاه را به داخل جامعه برده  و با ترجمان دانش ، به نیازهای مردم پاسخ بدهیم.

    وی ادامه داد: اگر فضای رسانه ای نیز به کارهای تحقیقاتی اضافه بشود ، مردم نیز از این فعالیت ها آگاهی یافته و از آنها استفاده خواهند کرد. شاید نیاز باشد که در بازنگری هایمان ، کمتر اطلاعات بدهیم و بیشتر به عمل و کاربردها توجه کنیم.

    وی در نشست با برخی از گروه های آموزشی ، بر استفاده از پتانسیل سازمان های خدماتی در حوزه های توانبخشی و رفاه اجتماعی ، مانند سازمان بهزیستی و وزارت رفاه تاکید کرد و گفت: از طریق تفاهم نامه همکاری مانند تفاهم نامه ای که دانشگاه با سازمان بهزیستی دارد ، می توانیم علاوه بر ارائه خدمات توانبخشی و توانمندسازی افراد با نیازهای ویژه ، در پیشگیری از تولد افراد با معلولیت نقش داشته باشیم.

    رئیس دانشگاه با یادآوری این مساله که موضوع " سلامت اجتماعی " در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است، افزود: در پی این تحول ، حتما توجه ویژه ای هم به بخش های مشاوره ، رفاه اجتماعی ، روانشناسی و ...  دانشگاه ها خواهد شد ، که امیدوارم این رشته ها نیز با حمایت ریاست دانشگاه و وزارت بهداشت، جایگاه اصلی خود را بدست آورند.

    روسای مراکز آموزشی در ابتدای نشست های جداگانه با رئیس دانشگاه ، هر یک خواسته های گروه و همکاران هیات علمی را مطرح کردند که " کمبود فضای آموزشی و فیلدها ، بیشتر شدن ساعت کار کتابخانه مرکزی ، پیگیری مرحله تصویب دکتری مشاوره سالمندی که در جریان بررسی است ، چگونگی ارائه خدمات توانبخشی به افراد نیازمند در مناطق محروم که بیمه درمانی ندارند، ایجاد تعادل در پذیرش دانشجویان بخصوص در مقطع دکتری ، با تعداد اعضای هیات علمی گروه و امکانات گروه مربوطه ،جلب حمایت های بیشتر وزارت بهداشت از دانشگاه " از جمله آنهاست .


انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

 


١٩:٤٣ - پنج شنبه ١٨ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٨٧١    /    تعداد نمایش : ١٠٦٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج