چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

رئوس برنامه های رئیس جدید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعلام شد

   دکتر " محمد کمالی " رئیس جدید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مراسم معارفه ای که با حضور قائم مقام وزیر بهداشت ، معاونان ، مشاوران و مدیران وزارت بهداشت برگزار شد، رئوس برنامه های خود در مسئولیت جدید را اعلام کرد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر کمالی ضمن بیان تاریخچه کوتاهی از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، گفت که از ابتدای تاسیس این دانشگاه در جریان فعالیت های آن بوده و  شناخت کافی نسبت به چگونگی فعالیت آن دارم و بنظر می آید که دانشگاه بنا به ذات اندیشه، که پویایی ، لازمه آن است ، اقتضا دارد که بتواند خود را در تطابق با واقعیت های بیرونی نگاه دارد. از  این حیث ضمن ارج نهادن به تلاش های مدیران پیشین، حفظ این تطابق ، نیازمند به روزرسانی برنامه ها و ارائه تدابیر جدید است.

    وی به ویژگی های متفاوت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نسبت به دیگر دانشگاه های علوم پزشکی کشور اشاره کرد و افزود: دانشگاهی که بیش از پرداختن به جنبه های جسمی ، به جنبه های اجتماعی و روانی سلامت می اندیشد، درک نامناسب این شرایط متفاوت ، مشکلاتی در ابعاد مختلف بوجود آورده است.

    وی همچنین " رشد نامتوازن رشته های تحصیلی و مراکز پژوهشی ، رشد کمی دانشجویان بخصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقابل رشد ناکافی زیرساخت های دانشگاه، ضعف رابطه منسجم و کارا بین بخش های مختلف آموزشی ، پژوهشی ، درمانی و توانبخشی،و نداشتن برنامه منسجمی برای استفاده از ظرفیت های بالقوه نهفته بیمارستان روانپزشکی رازی برای رشد و توسعه دانشگاه و حوزه سلامت روان و کمبود یا فقدان رابطه سازمان یافته با مراکز علمی، اجرایی، خدماتی ، بویژه در بخش سلامت اجتماعی" را به عنوان مهمترین مشکلات فعلی دانشگاه برشمرد.

    دکتر کمالی در ادامه ، با عنایت به وضعیت موجود، رئوس برنامه های خود که برگرفته از حکم مقام وزارت بهداشت است ، اعلام کرد.

    وی ، " توسعه خدمات اجتماعی ، توانبخشی و درمانی برای جامعه هدف بخصوص افراد کم توان ، ارتقای سطح علمی ، آموزشی استادان و دانشجویان ، اهتمام ویژه برای گسترش و ارتقای فرآیندهای آموزشی ، بهره گیری از تمامی ظرفیت های موجود در جهت اصلاحات آموزشی و رشد متوازن گروه ها و رشته های تحصیلی و تلاش در راستای تحقق نقشه جامع علمی و نقشه سلامت در حوزه های مرتبط با توانبخشی، سلامت اجتماعی و روانی " را از جمله برنامه های دانشگاه اعلام کرد.

    رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، همچنین افزود: " گسترش مرجعیت علمی دانشگاه به حوزه عمومی جامعه ، تقویت پژوهش و نوآوری و توجه ویژه به فناوری های توانبخشی از طریق مرکز رشد و شرکت های دانش بنیان ، همکاری سازمان یافته با نهادها و سازمان های ارائه دهنده خدمات سلامت اجتماعی ، رفاه اجتماعی و توانبخشی "  از دیگر برنامه های دانشگاه است.

    دکتر کمالی در عین حال ، تصریح کرد: در شرایط فعلی ، اولین گام برای نیل به این مهم ، برداشتن موانع مالی است که بصورت بدهی انباشته با آن مواجهیم و امیدوارم بتوانیم با مساعدت وزیر محترم بهداشت و همدلی همکاران ، حداقل نیمی از این بدهی ها را تا پایان امسال تسویه کنیم.

******

دکتر خرم خورشید، از اقدامات انجام شده طی سه سال مسئولیت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت

    دکتر " حمیدرضا خرم خورشید " رئیس سابق دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این مراسم ، از اقدامات انجام شده طی سه سال مسئولیت خود در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت.

    وی از " ساخت و تجهیز ساختمان جدید آموزش با چهارهزار و 200 متر زیربنا جهت رفع کمبود فضای آموزشی از محل درآمدها ، و تجهیز و راه اندازی بیمارستان تخصصی توانبخشی رفیده با همکاری دکتر لایقی رئیس این بیمارستان ، راه اندازی کلینیک پزشکی – توانبخشی نظام مافی با همکاری موقوفه نظام مافی ، رفع مشکلات سند مرکز جامع توانبخشی اخوان و آغاز ساخت آن در 9 هزار متر زیربنا و آغاز پروژه ساختمان سازی در دو هزار متر زمین در منطقه یافت آباد تهران جهت کلینیک توانبخشی " را در راستای رفع کمبود فیلدهای آموزشی طی سه سال گذشته ذکر کرد.

    دکتر خرم همچنین راه اندازی بخش 90 تختخوابی (بخش مهر) و بخش آماده بهره برداری 150 تا 200 تختخوابی نظام مافی در بیمارستان روانپزشکی رازی را از جمله فعالیت های دانشگاه عنوان کرد.

    وی در اقدامات انجام شده ، به تبدیل آشپزخانه سنتی دانشگاه به صنعتی اشاره کرد و افزود: طی سالهای اخیر فضای جدیدی برای مرکز رشد و استقرار شرکت های دانش بنیان ، با همکاری سازمان بهزیستی ایجاد شد که در حال بازسازی و تجهیز است.

    وی همچنین اتمام پروژه " ایرانوم " با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری و معاونت پژوهشی وزارت بهداشت را اعلام کرد و از تمامی همکاران بویژه پروفسور نجم آبادی رئیس گروه و مرکز تحقیقات ژنتیک و همکاران این بخش ، بابت زحماتی که برای اتمام این پروژه متقبل شدند، تشکر کرد.

******

حجت الاسلام والمسلمین معتمدی : دانشگاه ، محل تربیت افرادی است که باید با قدرت فکر و توان علمی ، این نظام را به پیش ببرند

    حجت الاسلام والمسلمین " وحید معتمدی" مسئول نمایندگی نهاد دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز، در این مراسم، با سخت خواندن مسئولیت دانشگاه ، گفت: مسئولیت دانشگاه سخت است چرا که دانشگاه ، محل تربیت افسران نظام جمهوری اسلامی است که باید قدرت فکر، تحلیل و توان علمی بالایی داشته باشند تا این نظام را به پیش ببرند.

   وی با اشاره به دو ویژگی دکتر خرم خورشید که سعه صدر و سلامت نفس است ، افزود: امیدوارم دکتر کمالی نیز با تحمل ، تامل و قدرت ، این کمال را تکمیل کنند و با توکل بر خداوند ، موفق باشند و همبستگی و یک دلی که در دانشگاه است ، همچنان حفظ شود.

******

دکتر حسینی : به سطح سوم چرخه سلامت ، با جدیت و با پتانسیل خوب اعضای هیات علمی بپردازیم

   دکتر" سید علی حسینی " رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت و عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز در این مراسم بنمایندگی از هیات علمی این دانشگاه ، ضمن خوش آمدگویی به دکتر کمالی برای عهده دارشدن مسئولیت دانشگاه علوم بهزیستی ، از خدمات دکتر خرم خورشید تشکر و قدردانی کرد.

    وی همچنین با اشاره به اینکه امروز شرایط حوزه توانبخشی و سلامت اجتماعی با 20 سال پیش ، متفاوت است ، افزود: پتانسیل خوبی در حوزه توانبخشی ، رفاه اجتماعی و مولفه های موثر بر سلامت ، شکل گرفته و با کمک همدیگر و با پتانسیل خوب اعضای هیات علمی دانشگاه، می توانیم با جدیت به سطح سوم چرخه سلامت بپردازیم.

   وی به نمایندگی از هیات علمی دانشگاه ، آمادگی اساتید و اعضای هیات علمی برای همکاری با ریاست جدید دانشگاه در جهت رشد و تعالی دانشگاه را اعلام کرد.

    گفتنی است ، مراسم معارفه دکتر "محمدکمالی "رئیس جدید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و تکریم دکتر خرم خورشید رئیس سابق این دانشگاه امروز (یکشنبه)  با حضور معاونان ، مشاوران و مدیران وزارت بهداشت، معاون توانبخشی و مدیران ارشد سازمان بهزیستی کشور ، فرماندار شمیرانات ، روسای دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی و تهران ، و جمعی دیگر از مسئولان ، متخصصان و کارشناسان حوزه های توانبخشی و رفاه اجتماعی کشور در سالن اجتماعات شهید احمدی روشن دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

    دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با 22 گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات در سه حوزه سلامت (توانبخشی ، سلامت روان و سلامت اجتماعی) ، در مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی کشور و تحت نظارت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی فعالیت می کند.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


١٥:٣٩ - يکشنبه ٢١ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٨٨٧    /    تعداد نمایش : ١٩٨٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج