چاپ        ارسال به دوست

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه؛

ماه رمضان بهترین فرصت رشد معنویت و رشد فردی است

   مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت: ماه رمضان بهترین فرصت رشد فردی و معنوی است  و  آنچه از ارزش های الهی و انسانی که در طول سال مغفول مانده است در این ماه مورد عنایت بیشتری خواهد بود.

   حجت الاسلام سید وحید معتمدی مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در گفت و گو با خبرنگار وبدای دانشگاه افزود: ماه مبارک رمضان فرصت مغتنمی برای ارتقا و  رشد استعدادهای انسانی و الهی است .

   وی در ادامه اظهار کرد: در ماه رمضان استعدادها و توانایی های انسان در رابطه با معبود، عالم معنا و هدف اصلی زندگی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و به تعبیری ماه باعظمت رمضان ماه حراجی خداوند است و با کمترین عمل بیشترین ثواب برای انسان ثبت می شود.

    حجت الاسلام سید وحید معتمدی با اشاره به اینکه برنامه های فرهنگی دانشگاه در ماه رمضان مطلوب بود، تصریح کرد:دانشگاه مرکز علم و محل جوان هایی است که قلوبشان آماده دریافت معارف و اشراقات حضرت حق تعالی است و باید فضاها و فرصت هایی برای بهره برداری معنوی جوانان ایجاد کنیم.

   مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه همچنین گفت: در  دفتر نهاد رهبری دانشگاه و به شکل ستادی ، برنامه ریزی های قبل از ماه مبارک رمضان و بمنظور بهره برداری هرچه بیشتر  برگزار شده  و با مشارکت همه بخش های فرهنگی و دانشگاهی این برنامه ها در حال برگزاری است.

   وی در ادامه،  اقامه نماز جماعت ظهر وعصر کارمندان در حسینیه امام خمینی (ره) ، بیان احکام شرعی ماه مبارک بین دونماز، تفسیر  آیات و روایات قرآنی  در مورد ماه مبارک، مسابقات قرآنی، تلاوت و تدبر همه روزه قرآن، طرح کارگاه های فرهنگی معرفتی با محوریت اخلاق خانواده، سبک زندگی اسلامی، حقوق زن در اسلام، مدیریت خانواده امروز، اخلاق اداری  با حضور اساتید حوزه و دانشگاه و مسابقه کتابخوانی را از دیگر برنامه های ماه رمضان در دانشگاه عنوان کرد‌.

   حجت الاسلام والمسلمین معتمدی با تاکید بر نقش فعالیت های فرهنگی در خوابگاه های دانشجویی تصریح کرد: حضور مبلغان حاذق در خوابگاه های دانشجویی، رفع شبهات مذهبی،  بیان احکام ماه مبارک رمضان و معارف دینی و افطاری دانشجویی نیز از دیگر رویکردهای فرهنگی ماه رمضان است که با حمایت متولیان فرهنگی دانشگاه شاهد پیشرفت خوبی در این عرصه  بودیم .

   وی حضور دانشجویان، استادان و کارکنان در کارگاه های فرهنگی معرفتی امسال  را بیانگر حضور تمام اقشار دانشگاهی از مراسم معنوی  دانست و افزود: امیدواریم تمام سطوح دانشگاهی توانسته باشند  از فرصت معنوی ماه رمضان بهره مند شوند.

انتهای پیام/

تهیه خبر: گلرخ


١٢:٥٢ - سه شنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٠٣٥    /    تعداد نمایش : ١٠٢٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج